Ārstnieciskā savienojuma pamatā ir plāna, metāliska kārta

Medicīniski ārstnieciskā tekstilmateriāla izstrādājumi ir paredzēti organisma funkciju traucējumu ārstēšanai un profilaksei. Šīs iekārtas iespējams izmantot gan ārstniecības un rehabilitācijas iestādēs, gan arī individuāli mājās pēc terapeita ieteikumiem.

Ir pieejamas dažāda veida medicīniski ārstnieciskie tekstila produkti ar iekšēju ekranizētu slāni:

 • Medicīniski ārstnieciskā sega (OLM)
 • Medicīniski ārstnieciskais guļammais (LSM)
 • Fizioterapeitiskā saite (PB)
 • Medicīniski ārstnieciskais apģērbs

Medicīniski ārstnieciskie tekstila produkti ir plaši pielietoti terapijā un dažādu saslimšanu profilaksē. Tiem ir iekšējas, ekranizēta pārklājuma kārtas, kas nodrošina terapeitisko efektu. Īpašais iekšējais slānis, kas ir ļoti plāns, no sintētiska, metalizēta materiāla akumulē cilvēka paša starojumu, transformē un atstaro to, tādējādi ietekmējot bioloģiski aktīvos punktus. Medicīniski ārstnieciskie tekstila  produkti atšķiras no citiem pazīstamiem analogiem (“orgonu akumulators” – Reihs un Kolokoltsevs) ar savu darbības principu: organisma pusē ekranizētā slāņa kārta veido infrasarkano un īpaši augstu frekvencņu diapozona elektromagnētiskās radiācijas atstarošanās koeficientu, kas nav mazāks par 0,8. Tiek radīta lokālu “eko-vide” starp cilvēka ķermeni un medicīniski ārstniecisko segu, guļammaisu, saiti vai medicīniski ārstniecisko apģērbu. Šīs iekārtas pilnībā izolē cilvēka ķermeni (vai ķermeņa daļas) no ārējā elektromagnētiskā un elektrostatiskā lauka, ietekmējot cilvēka ķermeni ar tā paša atstaroto elektromagnētisko starojumu infrasarkanā un īpaši augstā frekvenču diapazonā.

Medicīniski ārstnieciskie tekstila produkti var tikt izmantoti kā pamata terapija ārstēšanas procesā un profilaksē. Tos var izmantot pie kardiovaskulārām, elpošanas sistēmas, gremošanas sistēmas, lokomotorām un metaboliskām saslimšanām, kā arī citām sūdzībām.

Lietošanas indikācijas

Medicīniski ārstniecisko tekstila produktu lietošana ieteicama pie dažāda veida organisma sistēmu funkcionāliem traucējumiem:

 • Centrālās nervu sistēmas darbības traucējumi;
 • Perifērās nervu sistēmas darbības traucējumi (muskuļu vājums, nogurums u.c.);
 • Autonomās (veģetatīvās) nervu sistēmas darbības traucējumi (piem., veģetatīvās astēnijas gadījumā);
 • Kardio-vaskulārās sistēmas disfunkcija (I un II pakāpes hipertensija);
 • Neiroloģiskas – psiholoģiskas sūdzības (neirastēnija, afektīvie traucējumi);
 • Lokomotorās sistēmas traucējumi (osteohondroze, artrīts)
 • u.c.

Lietojot Medicīniski ārstnieciskos tekstilproduktus:

 • Aktivizējas atjaunošanās, reģenerēšanās procesi organismā, uzlabojas nervu centru funkcionālais plastiskums, atjaunojas adaptīvās atbildes reakcijas, kas gadiem ir samazinājušās;
 • Palielinās darba spējas, uzlabojas miega procesi, psihoemocionālais stāvoklis un atmiņa;
 • Palielinās stresa noturība, mazinās muskuļu saspringums, uzlabojas kustību koordinācijas, gaita un stāja;
 • Palēninās aterosklerozes attīstība, vērojami daļēji regresijas simptomi, normalizējas asinsspiediens.

Kontrindikācijas

 • Akūtas infekcijas saslimšanas un neskaidras izcelsmes drudža gadījumā;
 • Pie akūtas plaušu tuberkulozes;
 • Akūta miokarda infarkta situācijā;
 • Dekompensētas kardiālas un pneimokardiālas nepietiekamības gadījumā;
 • Lietojot sirds stimulatoru.

* Konsultējieties ar terapeitu pirms medicīniski ārstniecisko tekstilproduktu lietošanas onkoloģijas gadījumā.

Lietošanas process

 • Lietojot medicīniski ārstnieciskos tekstila produktus, personai jābūt ar apģērbu no dabīga materiāla vai kailam. Āda – brīva no smērēm, krēmiem, tai jābūt sausai;
 • Lietojot segu vai guļammaisu, nepieciešams tajā ieklāt pārvalku vai dabīga materiāla (lins, kokvilna, zīds) palagu;
 • Procedūras laikā ir iespējamas dažādas ķermeniskas sajūtas – tirpas, aukstums, karstums, “skudriņas”, nosvīdums, miegainība, jaunas, īslaicīgas sāpes rašanās, elpošanas un sirdsdarbības frekvences izmaiņas u.c. Šīs sajūtas liecina par ļoti ātru iedarbību un organisma centieniem nodrošināt atjaunošanās reakcijas;
 • Vidējais lietošanas ilgums vienas procedūras laikā – 45 min, bet, ja cilvēks aizmieg, tad līdz pats atmostas;
 • Terapijas kopējā efektivitāte vērtējama pēc 15-20 terapijas sesijām.

Faktori, kas darbojas lokālā ekoloģiskā vidē

Medicīniski ārstnieciskie tekstila produkti ir izgatavoti no vairāku speciālu slāņu kombinācijas. Īpašā metalizētā plēve, kas atrodas izstrādājumu iekšpusē, neļauj izkliedēties pašas personas starojumam, tā izmaina un atstaro to.

Noteikti iekšējie slāņi darbojas arī kā ekrāns daudziem ārējiem elektromagnētiskajiem laukiem. Iedarbības jauda veidojas no atmosfēras elektrostatiskā lauka.

Kopumā tas nodrošina:

 • Daļēju vai pilnīgu organisma aizsardzību pret ārējo elektromagnētisko un elektrostatisko lauku iedarbības;
 • Iedarbību uz cilvēku ar paša elektromagnētisko starojumu, kas ir ļoti augstas frekvences radiofrekvenču diapazonā;
 • Iedarbību uz cilvēku ar paša elektromagnētisko starojumu infrasarkanajā diapazonā (siltuma stari);
 • Organisma virsējā elektriskā lādiņa pārdali.

Vēsturiskais idejas pamatojums

Idejas pirmsākumi meklējami 20.gs. Vilhelma Raiha (1897-1957g.) darbībā. Viņš beidza Vīnes universitātes medicīnas fakultāti, specializējās klīnikā pie psihoanalītiķa Zigmunda Freida. 30.gados viņš sāka pētīt elektromagnētisko parādību procesus organismā (“starojumu”) un veģetatīvās funkcijas dzīvībai svarīgo procesu traucējumu gadījumos.

Savos pētījumos viņš atklāj enerģiju, ko nodēvēja par orgonu enerģiju. Tā ir enerģija, kas cirkulē visā organismā, piepildot katru orgānu, katru šūnu, dod dzīvību visam dzīvajam. Tā ir universāla kosmiska enerģija, no kuras rodas visa matērija.

Kopā ar Freidu viņš izstrādāja arī jaunu virzienu seksoloģijā – Dzīva organisma seksuāli ekonomisko teoriju. Šī virziena pamatā ir organisma bioloģiskās enerģijas ekonomika un tās enerģētiskais budžets. Pamattēze atspoguļo, ka dzīvē pastāvīgi notiek brīva bioloģiskās enerģijas apmaiņa. Dzīva organisma funkcionalitāte var notikt tikai tādā gadījumā, ja organisms spēj uzsūkt, glabāt, izmantot un atbrīvot šo enerģiju.

Enerģijas saņemšanas, uzkrāšanas un izdalīšanas process notiek cikliski kā bioloģiska pulsācija. Cikls, kurš tiek aprakstīts pēc formulas: spriegums – uzlāde – izlāde – sprieguma kritums. Ja šī bioloģiskā pulsācija (enerģija) ir traucēta, tad organismā dominē izplešanās vai saraušanās, bet ne vienmērīga pulsācija, kas ir par pamatu, lai rastos patoloģiski procesi.

Raiha terapijas idejas pamatā ir doma, kā “noņemt” no ķermeņa “bruņas” un atjaunot dabisko, bioloģisko pulsāciju. Raiha mērķis bija izveidot lokālu vidi, ar noteiktu daudzumu fizikālu faktoru, kas labvēlīgi ietekmē cilvēka organismu, veicinot šīs enerģijas plūsmas atjaunošanos un “bruņu likvidēšanu” (kas, piemēram, izpaužas kā muskuļu spazmas), tādējādi atjaunojot dabīgo bioloģisko pulsāciju (ritmu).

Šī mērķa sasniegšanai tika izstrādāta iekārta – orgonu akumulators, kas ir pamats arī Medicīniski ārstnieciskās segas izstrādei.

Medicīniski ārstnieciskā sega (OLM)

Pamata, biežāk lietotais Medicīniski ārstnieciskais tekstilprodukts ir Medicīniski ārstnieciskā sega (OLM). Tā tiek ražota 3 izmēros:

OLM Standarts
Izmērs: 220x160 cm, svars: 3 kg

OLM Mazā
Izmērs: 110x160 cm, svars: 1,5 kg

OLM Lielā
Izmērs: 220x205 cm, svars: 4 kg

Terapijas kursam jāilgst 15 – 20 dienas (1-3 sesijas dienā) ar 7-10 dienu pārtraukumu starp terapijas kursiem. Katras terapijas ilgums ieteicams vismaz 40 min. Vispārējais efekts uz organismu tiek sasniegts, ja segā ietinas pilnībā, atstājot nenoklātu vienīgi seju.

Ir iespējams Medicīniski ārstniecisko segu izmantot arī lokālai terapijai, tādā gadījumā tiek ietīta vienīgi sūdzību zona. Lai iedarbotos uz atsevišķām ķermeņa daļām, persona var pa daļām ietīties segā.

Medicīniski ārstnieciskais guļammaiss (LSM)

Medicīniski ārstnieciskais guļammais (LSM) ir izgatavots pēc noteikta dizaina 3 izmēros:

LSM Standarts
Izmērs: 200x76 cm, svars: 3,4 kg

LSM Mazais
Izmērs: 200x102 cm, svars: 4,7 kg

LSM Lielais
Izmērs: 160x76 cm, svars: 2,6 kg

Medicīniski ārstnieciskais guļammais nāk komplektā ar kokvilnas pārvalku.

Medicīniski ārstniecisko guļammaisu var pielietot tādos pašos gadījumos kā Medicīniski ārstnieciskā sega, bet guļammais nodrošina papildus ērtumu:

 • Tajā iespējams pilnībā ietīties, atstājot atklātu vienīgi seju;
 • Daudz vieglāka ir patstāvīga iegulšanās tajā, jo guļammaisu iespējams nostiprināt ar velcro.

Fizioterapeitiskā saite

Fizioterapeitiskā saite ir unikāls Medicīniski ārstniecisko tekstilproduktu izstrādājums. Fizioterapeitisko saiti (vai divas) ir iespējams izmantot gandrīz jebkura Medicīniski ārstnieciskā apģērba vietā. Lai radītu terapeitisko efektu, sūdzību zonu (rumpi, kāju, roku, galvu u.c.) nepieciešams ietīt (aptīt) ar Fizioterapeitisko saiti.

Fizioterapeitiskās saites izmēri ir 240 x 10 cm, un tai komplektā nāk divi kokvilnas pārvalki.

Fizioterapeitiskajā saitē ekranizētais pārklājums ir izvietots starp ārējo elektroizolācijas kārtu un tas palielina terapeitiskās īpašības, kā arī nodrošina vienādu terapeitisko efektu no abām pusēm.

Medicīniski ārstnieciskais apģērbs

Medicīniski ārstnieciskais apģērbs ir paredzēts lokālai dažādu saslimšanu terapijai un profilaksei.

Lietošanas vadlīnijas:

 • Hroniskām saslimšanām. Terapijas kursam vajadzētu noritēt vismaz 1 – 3 mēnešus, 1 – 2 procedūras dienā. Pirmo 4 procedūru paredzētais ilgums: 15, 30, 45 un tad 60 minūtes; nākamās procedūras 45 – 60 min. Ieteicams veikt 2-4 terapijas kursus gadā;
 • Akūtu saslimšanu, traumu, hronisku saslimšanu saasinājumu gadījumos. Terapijas kursam vajadzētu noritēt līdz sūdzību samazinājumam vai akūtā stāvokļa normalizācijai (parasti 10-15 dienas). Ieteicamais biežums ir 3-5 procedūras dienā, kurā katra ilgst 20-90 minūtes. Tomēr, ja pozitīvais efekts ir jūtams vienīgi medicīniski ārstnieciskā apģērba izmantošanas brīdī, to iedarbības laiku nevajadzētu ierobežot;
 • Prevencijai. Terapijas kursam jānotiek 1 mēnesi, 1-2 procedūras dienā, katras ilgums 20-60 min. Ieteicams veikt 1-4 terapijas kursus gadā.

Īslaicīga diskomforta manifestācija un lokālas reakcijas (sāpes, dedzināšana, drudzis, nieze, izsitumi, tūska u.c.) zonā, uz kuru notikusi terapeitiskā iedarbība, nav kontraindikācija medicīniski ārstnieciskā apģērba lietošanai. Šādi simptomi ir ķermeņa atbildes reakcija uz ārstniecisko iedarbību. Ir ļoti ieteicams turpināt procedūras un terapeitisko kursu šādos gadījumos.

Medicīniski ārstniecisko apģērbu lietošana ir apvienojama ar jebkāda veida citām tradicionālām vai alternatīvām medicīnas metodēm, bet ir jāņem vērā, ka tiek pastiprināta to terapeitiskā efektivitāte un mazinātas blaknes.

Medicīniski ārstnieciskā cepure, cepure ar pagarinājumu

Medicīniski ārstnieciskā cepure ir izgatavota lokālai terapeitiskai iedarbībai, lai ārstētu ievainojumus un novērstu galvas, sejas un kakla saslimšanas.

Terapeitiskās indikācijas:

 • Galvassāpes, trokšņi, reibonis un citas diskomfortablas sajūtas galvā;
 • Sāpes, saspringums un cita veida diskomforts mugurkaula kakla daļā;
 • Akūtas un hroniskas centrālās nervu sistēmas saslimšanas (vispārēja hipertensija, intrakraniāla hipertensija, išēmiska un hemorāģiska insulta sekas, meningīts, encefalīts, epilepsija, cerebrāla ateroskleroze, parkinsona sindroms, cerebrāla paralīze, trigemināla neiralģija, sejas nerva parēze, kā arī citas iekaisuma, neiroloģiskas, vaskulāras un metaboliskas saslimšanas);
 • Akūtas un hroniskas mugurkaula kakla daļas saslimšanas (osteohondroze, radikulīts, diska trūce, vertebrālās artērijas sindroms, ievainojumi, pēcoperāciju sekas un citas akūtas un hroniskas iekaisuma, neiroloģiskas, vaskulāras un metaboliskas mugurkaula saslimšanas);
 • Dažāda veida cerebrālo struktūru kaulu un mīksto audu traumas un ievainojumi (satricinājumi, nobrāzumi, kontūzija);
 • Galvas ādas saslimšanas (ekzēma, psoriāze, matu izkrišana u.c.);
 • Ausu, deguna, acu akūtas un hroniskas slimības un traumas (otīts, rinīts, konjunktivīts, glaukoma, katarakta u.c.), kā arī šo orgānu pēcoperāciju stāvokļu situācijas;
 • Dažādas kosmētiskas sejas problēmas (ādas novecošana, akne, ādas mitruma un taukainības problēmas, dermatoloģskas saslimšanas, sejas nerva parēze, neiroloģiskie tiki u.c.). Izmantojot cepuri šādu sūdzību ārstēšanai, tās mugurpuses daļu nepieciešams pagriezt uz sejas pusi.

Palerīna

Palerīna ir veidota lokālai terapeitiskai iedarbībai, lai ārstētu ievainojumus un novērstu kakla, plecu līnijas un krūškurvja saslimšanas.

Terapeitiskās indikācijas:

 • Sāpes, savilkums, stīvums vai cita veida diskomforta sajūtas mugurkaula kakla un krūšu daļas rajonā (osteohondroze, cervikāls un torakāls radikulīts, diska trūce, traumas, insults un tā sekas, kā arī citas iekaisuma, neiroloģiskas, vaskulāras un metaboliskas saslimšanas);
 • Sāpes, savilkums, stīvums vai cita veida diskomforta sajūtas plecu joslā un pleca locītavā (sckapulohumerālais periartrīts, pleksīts, artroze, pleca locītavu traumas, kā arī citas akūtas un hroniskas iekaisuma, neirooloģiskas, vaskulāras un metaboliskas saslimšanas);
 • Rīkles, balsenes, barības vada , trahejas, bronhu un plaušu saslimšanas;
 • Akūtas un roniskas sirds un perikarda saslimšanas (sirds koronārā slimība, aritmija, perikardīts u.c.);
 • Dažādas ādas, mīksto audu un kaulu saslimšanas kakla, plecu daļas un krūškurvja rajonā;
 • Pēcoperāciju stāvokļi, ja operācija veikta kakla, plecu līnijas un krūškurvja rajonā;
 • Elpošanas sistēmas saslimšanas (tonsilīts, faringīts, laringīts, bronhīts, pneimonija, bronhiālā astma, un citas akūtas un hroniskas iekaisuma, neirooloģiskas, vaskulāras un metaboliskas saslimšanas).

Veste

Veste ir veidota lokālai terapeitiskai iedarbībai, lai ārstētu ievainojumus un novērstu krūškurvja, vēdera dobuma, rumpja un lumbosakrālā rajona saslimšanas.

Terapeitiskās indikācijas:

 • Sāpes, savilkums, stīvums vai cita veida diskomforta sajūtas rumpī vai lumbosakrālajā rajonā (osteohondroze, cervikāls un torakāls radikulīts, diska trūce, kā arī citas akūtas un hroniskas iekaisuma, neiroloģiskas, vaskulāras un metaboliskas mugurkaula saslimšanas);
 • Bronhu, plaušu un barības vada saslimšanas (bronhīts, pneimonija, esofagīts u.c.);
 • Akūtas un hroniskas sirds un perikarda saslimšanas ( išēmiskā sirds slimība, stenokardija, aritmija, perikardīts u.c.).
 • Akūtas un hroniskas gastrointestinālās, aknu, aizkuņģa dziedzera, liesas, nieru, urīnizvadsistēmas un mazā iegurņa orgānu saslimšanas (gastrīts, kuņģa čūla, holecistīts, hepatīts, aknu ciroze, pankreatīts, kolīts, splenomegālija, pielonefrīts, glomerulonefrīts, cistīts, dzemdes un olnīcu saslimšanas, kā arī citas akūtas un hroniskas iekaisuma, neiroloģiskas, vaskulāras un metaboliskas krūškurvja orgānu un abdominālo orgānu saslimšanas).

Ceļgali

Ceļgali ir izstrādāti lokālai terapeitiskai iedarbībai, lai ārstētu ievainojumus un novērstu ceļgalu zonas saslimšanas.

Terapeitiskās indikācijas:

 • Sāpes, savilkums, stīvums un cita veida diskomforta sajūtas ceļa locītavas struktūrās.
 • Artrīts, artroze, bursīts, sinovīts u.c.;
 • Ievainojumi, nobrāzumi, hematomas, brūces, saišu ievainojumi, lūzumi, apdegumi, apsaldējumi, pēcoperāciju stāvokļi.
 • Ādas un mīksto audu saslimšanas ceļgalu rajonā.

Josta

Josta ir izstrādāta lokālai terapeitiskai lietošanai, lai ārstētu ievainojumus un novērstu lumbosakrālā, krustu un vēdera rajona saslimšanas.

Terapeitiskās indikācijas:

 • Sāpes, savilkums, stīvums un cita veida diskomforta sajūtas lumbosakrālajā, iegurņa rajonā;
 • Akūtas un hroniskas saslimšanas gremošanas sistēmā, aknās, liesā un aizkuņģa dziedzerī (gastrīts, kuņģa un 12 pirkstu zarnas čūla, hepatīts, aknu ciroze, pankreatīts, kolīts un citas akūtas un hroniskas iekaisuma, neiroloģiskas, vaskulāras un metaboliskas abdominālo orgānu saslimšanas);
 • Akūtas un hroniskas urīnizvadsistēmas un mazā iegurņa orgānu saslimšanas (qcistīts, pilonefrīts, glomerulonefrīts, prostatīts, dzemdes un olnīcu saslimšanas, kā arī citas iekaisuma, neiroloģiskas, vaskulāras un metaboliskas saslimšanas);
 • Mugurkaula jostas un krustu daļas traumas un ievainojumi, kā arī šī rajona ādas un mīksto audu saslimšanas un pēcoperāciju situācijas.

Šorti

Šorti ir izstrādāti lokālai terapeitiskai lietošanai, lai ārstētu ievainojumus un novērstu gūžu, iegurņa, urīnizvadsistēmas, dzimumorgānsistēmas saslimšanas.

Terapeitiskās indikācijas:

 • Sāpes, tūska, nejūtīgums, saspringums kā arī cita veida diskomforta sajūtas gurnu, vēdera dobuma lejas daļas, iegurņa, taisnās zarnas, urīnizvadsistēmas un ārējo dzimumorgānu rajonā;
 • Akūtas un hroniskas saslimšanas, pēcoperāciju stāvokļi gurnu rajonā (koksartroze, artrīts, lūzumi, osteomielīts, miosīts, mīksto audu nobrāzumi u.c.);
 • Mugurkaula lumbosakrālā rajona saslimšanas (osteohondroze, lumbosakrrāls radikulīts, disku trūces, lumbago u.c.);
 • Akūtas un hroniskas ginekoloģiskas saslimšanas (endometrīts, cistas, olnīcu skleroze, vaginīts, maksts noslīdējums, dzemdes mioma u.c.);
 • Akūtas un hroniskas uroloģiskas saslimšanas (pilonefrīts, glomerulonefrīts, cistīts, prostatīts, prostatas adenoma u.c.).
 • Akūtas un hroniskas gremošanas sistēmas saslimšanas (kolīts, pankreatīts, kuņģa un 12 pirkstu zarnas čūla u.c.).

Zābaciņi

Zābaciņi ir izstrādāti lokālai terapeitiskai iedarbībai, lai ārstētu ievainojumus un novērstu pēdu un potīšu rajona saslimšanas, kā arī lai veiktu vispārēju organisma regulāciju dažādu saslimšanu gadījumos.

Terapeitiskās indikācijas:

 • Sāpes un cita veida diskomforts pēdu zonā.
 • Ievainojumi, nobrāzumi, traumas, lūzumi, apdegumi, apsaldējumi.
 • Artrīts, artroze un citas iekaisuma procesa un ādas saslimšanas.
 • Mīksto audu, asinsvadu, kaulu, nervu un saišu pēcoperāciju stāvokļu sekas.
 • Dažādas vispārējās organisma saslimšanas (vispārējā organisma regulācija notiek, ietekmējot bioloģiski aktīvos punktus uz pēdām).