Medicīniski ārstnieciskā tekstilmateriāla izstrādājumi ir paredzēti organisma funkciju traucējumu ārstēšanai un profilaksei. Šīs iekārtas iespējams izmantot gan ārstniecības un rehabilitācijas iestādēs, gan arī individuāli mājās pēc terapeita ieteikumiem.
Ir pieejamas dažāda veida medicīniski ārstnieciskie tekstila produkti ar iekšēju ekranizētu slāni:
Medicīniski ārstnieciskie tekstila produkti ir plaši pielietoti terapijā un dažādu saslimšanu profilaksē. Tiem ir iekšējas, ekranizēta pārklājuma kārtas, kas nodrošina terapeitisko efektu. Īpašais iekšējais slānis, kas ir ļoti plāns, no sintētiska, metalizēta materiāla akumulē cilvēka paša starojumu, transformē un atstaro to, tādējādi ietekmējot bioloģiski aktīvos punktus. Medicīniski ārstnieciskie tekstila produkti atšķiras no citiem pazīstamiem analogiem (“orgonu akumulators” – Reihs un Kolokoltsevs) ar savu darbības principu: organisma pusē ekranizētā slāņa kārta veido infrasarkano un īpaši augstu frekvencņu diapozona elektromagnētiskās radiācijas atstarošanās koeficientu, kas nav mazāks par 0,8. Tiek radīta lokālu “eko-vide” starp cilvēka ķermeni un medicīniski ārstniecisko segu, guļammaisu, saiti vai medicīniski ārstniecisko apģērbu. Šīs iekārtas pilnībā izolē cilvēka ķermeni (vai ķermeņa daļas) no ārējā elektromagnētiskā un elektrostatiskā lauka, ietekmējot cilvēka ķermeni ar tā paša atstaroto elektromagnētisko starojumu infrasarkanā un īpaši augstā frekvenču diapazonā.
Medicīniski ārstnieciskie tekstila produkti var tikt izmantoti kā pamata terapija ārstēšanas procesā un profilaksē. Tos var izmantot pie kardiovaskulārām, elpošanas sistēmas, gremošanas sistēmas, lokomotorām un metaboliskām saslimšanām, kā arī citām sūdzībām.
Medicīniski ārstniecisko tekstila produktu lietošana ieteicama pie dažāda veida organisma sistēmu funkcionāliem traucējumiem:
Lietojot Medicīniski ārstnieciskos tekstilproduktus:
* Konsultējieties ar terapeitu pirms medicīniski ārstniecisko tekstilproduktu lietošanas onkoloģijas gadījumā.
Medicīniski ārstnieciskie tekstila produkti ir izgatavoti no vairāku speciālu slāņu kombinācijas. Īpašā metalizētā plēve, kas atrodas izstrādājumu iekšpusē, neļauj izkliedēties pašas personas starojumam, tā izmaina un atstaro to.
Noteikti iekšējie slāņi darbojas arī kā ekrāns daudziem ārējiem elektromagnētiskajiem laukiem. Iedarbības jauda veidojas no atmosfēras elektrostatiskā lauka.
Kopumā tas nodrošina:
Idejas pirmsākumi meklējami 20.gs. Vilhelma Raiha (1897-1957g.) darbībā. Viņš beidza Vīnes universitātes medicīnas fakultāti, specializējās klīnikā pie psihoanalītiķa Zigmunda Freida. 30.gados viņš sāka pētīt elektromagnētisko parādību procesus organismā (“starojumu”) un veģetatīvās funkcijas dzīvībai svarīgo procesu traucējumu gadījumos.
Savos pētījumos viņš atklāj enerģiju, ko nodēvēja par orgonu enerģiju. Tā ir enerģija, kas cirkulē visā organismā, piepildot katru orgānu, katru šūnu, dod dzīvību visam dzīvajam. Tā ir universāla kosmiska enerģija, no kuras rodas visa matērija.
Kopā ar Freidu viņš izstrādāja arī jaunu virzienu seksoloģijā – Dzīva organisma seksuāli ekonomisko teoriju. Šī virziena pamatā ir organisma bioloģiskās enerģijas ekonomika un tās enerģētiskais budžets. Pamattēze atspoguļo, ka dzīvē pastāvīgi notiek brīva bioloģiskās enerģijas apmaiņa. Dzīva organisma funkcionalitāte var notikt tikai tādā gadījumā, ja organisms spēj uzsūkt, glabāt, izmantot un atbrīvot šo enerģiju.
Enerģijas saņemšanas, uzkrāšanas un izdalīšanas process notiek cikliski kā bioloģiska pulsācija. Cikls, kurš tiek aprakstīts pēc formulas: spriegums – uzlāde – izlāde – sprieguma kritums. Ja šī bioloģiskā pulsācija (enerģija) ir traucēta, tad organismā dominē izplešanās vai saraušanās, bet ne vienmērīga pulsācija, kas ir par pamatu, lai rastos patoloģiski procesi.
Raiha terapijas idejas pamatā ir doma, kā “noņemt” no ķermeņa “bruņas” un atjaunot dabisko, bioloģisko pulsāciju. Raiha mērķis bija izveidot lokālu vidi, ar noteiktu daudzumu fizikālu faktoru, kas labvēlīgi ietekmē cilvēka organismu, veicinot šīs enerģijas plūsmas atjaunošanos un “bruņu likvidēšanu” (kas, piemēram, izpaužas kā muskuļu spazmas), tādējādi atjaunojot dabīgo bioloģisko pulsāciju (ritmu).
Šī mērķa sasniegšanai tika izstrādāta iekārta – orgonu akumulators, kas ir pamats arī Medicīniski ārstnieciskās segas izstrādei.
Pamata, biežāk lietotais Medicīniski ārstnieciskais tekstilprodukts ir Medicīniski ārstnieciskā sega (OLM). Tā tiek ražota 3 izmēros:
OLM Standarts
Izmērs: 220x160 cm, svars: 3 kg
OLM Mazā
Izmērs: 110x160 cm, svars: 1,5 kg
OLM Lielā
Izmērs: 220x205 cm, svars: 4 kg
Terapijas kursam jāilgst 15 – 20 dienas (1-3 sesijas dienā) ar 7-10 dienu pārtraukumu starp terapijas kursiem. Katras terapijas ilgums ieteicams vismaz 40 min. Vispārējais efekts uz organismu tiek sasniegts, ja segā ietinas pilnībā, atstājot nenoklātu vienīgi seju.
Ir iespējams Medicīniski ārstniecisko segu izmantot arī lokālai terapijai, tādā gadījumā tiek ietīta vienīgi sūdzību zona. Lai iedarbotos uz atsevišķām ķermeņa daļām, persona var pa daļām ietīties segā.
Medicīniski ārstnieciskais guļammais (LSM) ir izgatavots pēc noteikta dizaina 3 izmēros:
LSM Standarts
Izmērs: 200x76 cm, svars: 3,4 kg
LSM Mazais
Izmērs: 200x102 cm, svars: 4,7 kg
LSM Lielais
Izmērs: 160x76 cm, svars: 2,6 kg
Medicīniski ārstnieciskais guļammais nāk komplektā ar kokvilnas pārvalku.
Medicīniski ārstniecisko guļammaisu var pielietot tādos pašos gadījumos kā Medicīniski ārstnieciskā sega, bet guļammais nodrošina papildus ērtumu:
Fizioterapeitiskā saite ir unikāls Medicīniski ārstniecisko tekstilproduktu izstrādājums. Fizioterapeitisko saiti (vai divas) ir iespējams izmantot gandrīz jebkura Medicīniski ārstnieciskā apģērba vietā. Lai radītu terapeitisko efektu, sūdzību zonu (rumpi, kāju, roku, galvu u.c.) nepieciešams ietīt (aptīt) ar Fizioterapeitisko saiti.
Fizioterapeitiskās saites izmēri ir 240 x 10 cm, un tai komplektā nāk divi kokvilnas pārvalki.
Fizioterapeitiskajā saitē ekranizētais pārklājums ir izvietots starp ārējo elektroizolācijas kārtu un tas palielina terapeitiskās īpašības, kā arī nodrošina vienādu terapeitisko efektu no abām pusēm.
Medicīniski ārstnieciskais apģērbs ir paredzēts lokālai dažādu saslimšanu terapijai un profilaksei.
Lietošanas vadlīnijas:
Īslaicīga diskomforta manifestācija un lokālas reakcijas (sāpes, dedzināšana, drudzis, nieze, izsitumi, tūska u.c.) zonā, uz kuru notikusi terapeitiskā iedarbība, nav kontraindikācija medicīniski ārstnieciskā apģērba lietošanai. Šādi simptomi ir ķermeņa atbildes reakcija uz ārstniecisko iedarbību. Ir ļoti ieteicams turpināt procedūras un terapeitisko kursu šādos gadījumos.
Medicīniski ārstniecisko apģērbu lietošana ir apvienojama ar jebkāda veida citām tradicionālām vai alternatīvām medicīnas metodēm, bet ir jāņem vērā, ka tiek pastiprināta to terapeitiskā efektivitāte un mazinātas blaknes.
Medicīniski ārstnieciskā cepure ir izgatavota lokālai terapeitiskai iedarbībai, lai ārstētu ievainojumus un novērstu galvas, sejas un kakla saslimšanas.
Terapeitiskās indikācijas:
Palerīna ir veidota lokālai terapeitiskai iedarbībai, lai ārstētu ievainojumus un novērstu kakla, plecu līnijas un krūškurvja saslimšanas.
Terapeitiskās indikācijas:
Veste ir veidota lokālai terapeitiskai iedarbībai, lai ārstētu ievainojumus un novērstu krūškurvja, vēdera dobuma, rumpja un lumbosakrālā rajona saslimšanas.
Terapeitiskās indikācijas:
Ceļgali ir izstrādāti lokālai terapeitiskai iedarbībai, lai ārstētu ievainojumus un novērstu ceļgalu zonas saslimšanas.
Terapeitiskās indikācijas:
Josta ir izstrādāta lokālai terapeitiskai lietošanai, lai ārstētu ievainojumus un novērstu lumbosakrālā, krustu un vēdera rajona saslimšanas.
Terapeitiskās indikācijas:
Šorti ir izstrādāti lokālai terapeitiskai lietošanai, lai ārstētu ievainojumus un novērstu gūžu, iegurņa, urīnizvadsistēmas, dzimumorgānsistēmas saslimšanas.
Terapeitiskās indikācijas:
Zābaciņi ir izstrādāti lokālai terapeitiskai iedarbībai, lai ārstētu ievainojumus un novērstu pēdu un potīšu rajona saslimšanas, kā arī lai veiktu vispārēju organisma regulāciju dažādu saslimšanu gadījumos.
Terapeitiskās indikācijas: