Meditācija ik uz soļa

Cik bieži mēs atrodam laiku sev? Vai mēs patiesi atpūšamies un izbaudām mirkli, ļaujot prātam un ķermenim būt mierā, lai uzņemtu jaunus spēkus turpmākajai dienai?
Daudzi jau zina, kas ir meditācija un ko nozīmē tās praktizēšana. Tomēr vai mēs tiešām zinām, kā to ieviest un praktizēt kā neatņemamu sastāvdaļu mūsu ikdienas dzīvē?
Teorijas ir daudz un dažādas, tāpat arī prakses. Bieži tās tiek ļoti sarežģītas un tiek radīta sajūta, ka meditācija ir kas tāds, ar ko nodarbojas tikai mūki, garīdznieki vai tie, kas nestrādā un kam ir laiks veltīt visu dienu, sēžot sakrustotām kājām.
Nav nepieciešamības sarežģīt šos procesus, jo viss ģeniālais ir vienkāršs, bet nāk ar laiku un dziļu pacietību. Mēs nevaram atslēgt savu prātu un likt tam klusēt jau pirmajā prakses reizē. Ir svarīgi lietot metodes, vingrinājumus, kas ir vienkārši un kas pakāpeniski mūs atslābina, pilienu pa pilienam radot mūsos harmoniju.
Mēs varam meditēt jebkurā vietā, jebkurā laikā - meditēt no rīta dzerot kafiju, pusdienojot vai pat strādājot. Lauziet stereotipu par to, ka meditējot ir jāatslēdz domas un jākoncentrējas. Mēs nevaram bloķēt domas un mūsu iekšējās sajūtas. Mums tās ir nepieciešamas. Tas, ko varam mainīt, ir uztvere, par to vai mēs klausāmies savā haotiskajā un pļāpīgajā prātā, vai arī izvēlamies to nedzirdēt. Prāts, kas nepārtraukti sniedz dažādus viedokļus, ir kā tāds pļāpīgs mērkaķis, kas cenšas pievērst sev uzmanību. Cilvēka uzdevums ir nevis norobežoties no šī pļāpīgā mērkaķa, bet būt draugos ar to. Bet kā lai ar to sadraudzējas? Pareizā metode ir atrast mūsu prātam nodarbi. Dodiet tam komandu: “novēro savu elpu!”. Pļāpīgais mērkaķis atbild: “jā, laba ideja”! Tad sāciet vērot savu elpas plūsmu. Elpa ir fizisks, bioķīmisks process, ar kuru organisms saņem tik ļoti nepieciešamo skābekli. Tas ir arī veids, kā mēs uzņemam no apkārtējās atmosfēras dzīvības enerģiju jeb tā saucamo “ci” enerģiju.
Ja prāts fokusēsies uz elpošanu, daudz ātrāk tiks nomierinātas arī mūsu emocijas, jo prāts novēros labu paraugu – tas, ko mēs uzņemam, pēc tam ir jāpalaiž arī vaļā.
Ieelpojiet. Izelpojiet. Ieelpojiet. Izelpojiet. Noteikti fonā būs dažādas domas, bet neuztraucieties par tām. Tik ilgi kamēr Jūs neaizmirstat par elpošanu, viss ir kārtībā. Nav nepieciešama milzīga koncentrēšanās, vienkārši novērojiet savu elpošanu, un ķermenis, emocijas, kā arī prāts izdarīs pārējo – atbrīvos sevi caur meditāciju.
Šādi mēs varam meditēt jebkurā vietā, jebkurā laikā.



0
Feed