Ļauj organismam pašam sevi ārstēt. Atbilde klientam ar multiplo sklerozi

Ļauj organismam pašam sevi ārstēt. Atbilde klientam ar multiplo sklerozi

Raksts žurnālam 36,6
Autore: Unda Avota

Jautājums: „Man ir izkaisītā skleroze. Ikdienā cīnos ne tikai ar kustību traucējumiem, bet arī ar kāju sāpēm. Regulāri dodos pie fizioterapeita, vingroju arī mājās, bet ir tāda sajūta, ka ar staigāšanu paliek arvien sliktāk. Esmu dzirdējusi par jaunu alternatīvu metodi – Scenar terapiju, kas varētu palīdzēt arī tādiem kā man. Gribētos par šo terapiju uzzināt ko vairāk, kā arī to, vai tā nevar nodarīt organismam ko ļaunu.” /Daina no Rīgas/

Izkaisītā skleroze ir autoimūna saslimšana, kurā pats ķermenis uzbrūk centrālās nervu sistēmas šūnu apvalkiem tos noārdot. Scenar terapijas iedarbība šajā gadījumā notiek vairākos līmeņos. Pirmkārt, tā palīdz strauji šos mielīna apvalkus atjaunot. Otrkārt, balstoties uz nervu sistēmas plasticitāti, vietās, kur jau ir izveidojušies rētaudi un to dēļ ir traucētas ķermeņa funkcijas, tā palīdz veidot adaptācijas mehānismus, kas šīs funkcijas vismaz daļēji ļauj pārņemt citām nervu sistēmas daļām. Treškārt, iedarbojoties gan uz nervu sistēmu, gan hormonālo sistēmu, gan arī cilvēka enerģētisko ceļu noslodzi, tiek atjaunots līdzsvars ķermenī un mazināti paša ķermeņa uzbrukumi nervu šūnu apvalkiem. Bez tā visa, protams, lokāli tiek strādāts arī uz sāpju mazināšanu, kustību apjoma un spēka atjaunošanu, kā arī vispārējās enerģijas un emocionālās stabilitātes nodrošināšanu.

Scenar terapija ir jaunums Latvijā holistiskās medicīnas nozarē, un to varētu vērtēt kā starpposmu starp klasisku Rietumu medicīnu un Ķīnas tradicionālo medicīnu. No vienas puses šī terapija balstās unikālā Scenar ierīcē, kas uz ādas producē energo impulsus. Šie impulsi ir kā informācijas vienības ķermenim par to, kur un kādā veidā ir nepieciešams veikt izmaiņas, atjaunot audus un atgriezt līdzsvaru ķermenī. No otras puses no Ķīnas tradicionālās medicīnas filosofiskajām nostādnēm nāk zināšanas par to, kādā veidā pielietot šo ierīci, kādas ķermeņa daļas vislabāk apstrādāt, kā atgriezt līdzsvaru un kā slimības veidojas un dzīvo organismā.

Scenar terapija lieliski var palīdzēt gan akūtās situācijās, gan arī hroniskās, bet tās mērķis nav novērst slimību simptomus tos, piemēram, nobloķējot vai mākslīgi izvadot no ķermeņa. Šī terapija balstās uz paša ķermeņa spējām sevi regulēt un atveseļot un tās mērķis ir novērst sākotnējo slimības cēloni. Situācijās, kad sūdzības par veselību kļuvušas hroniskas, ķermeņa adaptācijas un regulācijas sistēmas vairs necīnās par sava sākotnējā veselības stāvokļa atgriešanu, jo šis slimības fons kļūst par ķermeņa “normālstāvokli”. Scenar terapija ar energo impulsu palīdzību ķermenim ļauj atkal apjaust tā disbalansu un iedarbināt šos regulācijas mehānismus, kas paši sāk sevi dziedināt, atjaunojot vispārēju homeostāzi, līdz ar to arī atbrīvojot no dažādām slimībām, sindromiem un sāpēm. Šī terapija ir neagresīva, neinvazīva, delikāta un dabiska. Tās laikā organisms pats kļūst par savu ārstu, atrodot un likvidējot slimības cēloņus, nevis ārstējot noteiktās sekas.

Ir sarežģīti uzskaitīt, kādās situācijās Scenar terapija var būt lielisks palīgs veselības atjaunošanā, jo šī ir izteikti holistiska metode, un, cenšoties palīdzēt pie vienas sūdzības, rezultātu var ieraudzīt visā cilvēkā kā vienotā veselumā. Un tā kā mērķis nav ārēji cīnīties pret slimību, bet gan iekšēji sakārtot ķermenisko un arī emocionālo līdzsvaru, tad nav būtiska slimības vai sāpju lokalizācija. Gan gastroenteroloģija, uroloģija, ginekoloģija, kardioloģija, pulmonoloģija gan dažādas traumas, locītavu sāpes, iekaisumi, parēzes utt. – tās visas ir lietas, ar kurām var strādāt Scenar terapijā, to dažādo simptomu apjomu nav iespējams pat uzskaitīt. Tomēr viena no visveiksmīgākajām jomām ir tieši neiroloģiskas problēmas, jo producētais impulss tiek novadīts pa nervu šūnām, tās aktivizējot un ļoti strauji reģenerējot. Tieši iedarbība uz centrālo, perifēro, kā arī veģetatīvo nervu sistēmu skaidro to, kādēļ ir novērojama tik liela terapijas efektivitāte un plašas iespējas palīdzēt cilvēkiem. Terapijas rezultātā mazinās arī dažādas sāpes (galvas, muguras, vēdera, locītavu u.c.), kā arī traumu sekas, diska trūces u.c. Neiroloģijas pacientiem būtiski ir tas, ka Scenar terapija mazina nervu bojājumu ar parēzi, tirpšanas sajūtas. Un vēl viens būtiska lieta – Scenar terapijas darbības rezultātā tiek stimulēti nervi, kas izraisa dabiskā anestētiķa veidošanos. Organisms sāk pastiprināti izdalīt endorfīnus, kas ir endogēnie morfīni un strauji nodrošina sāpju samazināšanos un atveseļošanās procesa uzsākšanos.

Scenar ierīces unikalitāte slēpjas paša impulsa specifikā – tas gandrīz identiski atdarina mūsu nervu impulsus, tādējādi ļaujot ķermenim tos uztvert kā kaut ko pazīstamu un saprotamu. Tai pat laikā iedarbība balstās uz bioloģiski atgriezeniskās saites principa, kas nozīmē, ka šī ierīce un ķermenis caur ādu veido tādu kā dialogu par cilvēka iekšējo veselības stāvokli un notiekošajām izmaiņām. Balstoties uz ādas nolasīto informāciju, Scenar aparāts katru nākamo nosūtīto impulsu veido tieši paredzētu konkrētajam cilvēkam, konkrētajai zonai. Tas nodrošina individuālu ķermeņa regulāciju.

Vārdā „s-c-e-n-a-r” nozīmīgi ir visi seši burti:



  • Self (no angļu valodas pats) nozīmē, ka tikai pats organisms kā vienots veselums var izārstēt visus patoloģiskos simptomus un sūdzības.

  • Control (kontrole) uzsver mijiedarbības trijstūri – aparāts, klients, Scenar terapeits. Līdz ar to klientam uzmanīgi jāseko līdzi visām pašsajūtas izmaiņām, sūdzību dinamikai un funkciju izmaiņām, viņam jāprot izskaidrot savas izjūtas arī terapeitam, lai vieglāk būtu kontrolēt ārstēšanas gaitu.

  • Energo (enerģija) – Scenar ierīce producē elektrisku impulsu, kas regulē ne tikai ķermeņa audus, bet arī enerģijas ceļus.

  • Nerve (nervs) – šī ir Scenar visvairāk pētītā daļa. Daudzu pasaules zinātnieku darbi pierāda Scenar iedarbību uz nervu receptoriem, šķiedrvielām un šūnām. Visas reakcijas organismā ir saistītas ar centrālo, veģetatīvo un perifēro nervu sistēmām, savukārt nervu šķiedras reaģē uz informāciju un nodod to tālāk.

  • Adaptation (adaptācija) – Ķermeņa dabiskie adaptācijas mehāniski ir lielākais spēks, kas var nodrošināt veselību un brīžiem pat darīt neaptveramus brīnumus. Tieši uz šo spēju iedarbojas Scenar terapija, palīdzot to stiprināt un norādot veidus un virzienus, kā ķermeni koriģēt.

  • Regulation (regulētājs) – Scenar nevis ārstē, bet tikai regulē mehānismus, kas ļauj organismam jau tālāk pašam sevi dziedināt, piemēram, atbrīvo muskuļus no sasprindzinājuma, savukārt atrofējušo muskuļu gadījumā liek tiem strādāt.



Pats Scenar aparāts ir neliels, izmērā līdzīgs televīzijas pultij, tam vienā malā ir galvenais elektrods, kas novada impulsus uz ādas virsmas. Nepieciešamības gadījumā pie aparāta tiek pievienoti dažādi citi elektrodi, kas atvieglo piekļuvi noteiktām ķermeņa zonām vai arī maina iedarbības izvietojumu. Pirmajā reizē tiek veikta arī funkcionāla diagnostika, kas palīdz terapeitam izvēlēties atbilstošākās metodes, kā veikt terapiju. Terapijas seanss notiek apmēram 1 stundu, šajā laikā klients parasti atrodas guļus, stāvus vai sēdus stāvoklī. Impulsu katrs izjūt ļoti individuāli, to ir iespējams arī dažādi regulēt un nevienā brīdī klientam nav jājūt sāpes vai diskomforts, tieši otrādi – impulsa iedarbība parasti ir ļoti patīkama.
0
Feed