Ko par veselību saka mūsu dvēseles spoguļi – ACIS?

Ko par veselību saka mūsu dvēseles spoguļi – ACIS?

Nereti mēdz teikt, ka acis ir mūsu dvēseles spogulis. Tajās raugoties, mēs varam vislabāk iepazīt un sajust otru, caur acu skatienu mēs izveidojam personīgo saikni ar citiem cilvēkiem, un acis arī ir pirmās, kas nodod, ja cilvēks melo. Tomēr acis pasaka ne tikai to vien – tās var būt kā pirmais indikators, kas liecina par mūsu ķermeņa veselības stāvokli. Piefiksējot pirmās saslimšanas pazīmes, nereti ir daudz vienkāršāk atgriezties uz veselības ceļa, tādēļ rūpīgi ieskatieties gan savās, gan citu acīs.

Acis – veselības atspulgs.

  • Izvalbītas acis mēdz būt tiem, kas sirgst ar vairogdziedzera traucējumiem.

  • Maisiņi zem acīm liecina par to, ka ķermenī uzkrājas lieks šķidrums vai gļotas, kas var būt nieru vai urīnpūšļa disfunkcijas sekas.

  • Asarojošas acis un asinsvadu apsārtums tīklenē ir bieža pazīme pie tīklenes slāņošanās un glaukomas.

  • Tumši, nelieli plankumiņi zem acīm mēdz liecināt arī par nierakmeņiem.

  • Brūna vai violeta ādas krāsa zem acīm arī mēdz būt nierakmeņu pazīme, kā arī brīdinājums par vielmaiņas traucējumiem, ko izraisa pārmērīgs augļu, cukura un gaļas lietojums uzturā.

  • Balta gļotādas kārtiņa ir pirmā kataraktas pazīme.

  • Bieža acu mirkšķināšana var būt nervu sistēmas darbības traucējums vai slimu aknu pazīme.

  • Pietūkuši augšējie plakstiņi liecina par žultsakmeņiem.

  • Miežagraudi veidojas no pārāk trekna ēdiena lietošanas, kas apgrūtina aknu un žultspūšļa darbību.

  • Dzelteni acu baltumi liecina par aknu darbības traucējumiem.



Arī plakstiņu iekšējās virsmas krāsa var pateikt, kuriem orgāniem varētu būt veselības problēmas:
Rozā – labas veselības pazīme;
Balta – anēmija, hemoglobīna trūkums, asinsrites traucējumi;
Sarkana – Asinsrites, gremošanas un dzimumorgānu darbības traucējumi;
Sarkanīgi dzeltena – nieru, aknu, liesas, aizkuņģa dziedzera un sirdsdarbības problēmu pazīme.

Kā acīm palīdzēt?

Ķīnas tradicionālā medicīna skaidro, ka acis kā redzes maņu orgāns ir pakļauts Koka elementam – vienam no 5 pamata elementiem, kas atbild par dažādām dzīves jomām un norisēm. Koka elementam atbilstošā krāsa ir zaļā, tādēļ raudzīšanās zaļajā mūsu acis nomierina un pabaro. Pavasaris un vasara ir tas laiks, kad zāles zaļums, koki un krūmi mūs aicina uz tiem lūkoties un priecāties par tiem, un, jo vairāk cilvēks šajā laikā lūkojas dabā, jo veselīgākas jūtas viņa acis. Šādi cilvēki rudenī var paņemt avīzi rokā un pat aizmirst, ka lasīšanai jāuzliek arī brilles.
Ikdienā acis ārkārtīgi nogurst gan televizora, gan datora, gan mākslīgās gaismas ietekmē, tādēļ ir īpaši būtiski piedomāt pie to atpūtas, un nepietiek tikai ar miegu, vislabāko atjaunojošo spēku dod tieši lūkošanās dabas zaļumā.

Šobrīd, kad daba mūs lutina, acu veselībai iesakām regulāri dienas laikā apēst pa saujiņai melleņu – katru dienu melleņu laikā. Ēdot mellenes, redze kļūs asāka, pāries acu nogurums un uzlabosies asinsrite. Ja nepieciešams īpaši pabarot acis, noņemt to saspringumu un uzlabot redzi, tad no saujiņas melleņu ir jāizspiež sula un jāsamaisa kopā ar destilētu ūdeni (1:1). Šādu maisījumu pilina acīs pa diviem pilieniem 1 reizi dienā divas nedēļas. Sula katrreiz jāsagatavo no jauna un jāpilina tūliņ.

Arī šobrīd dārzā augošie jaunie gurķīši var būt īpaši noderīgi pie acu sāpēm un noguruma. Pus glāzi gurķu mizas aplejiet ar pus glāze verdoša ūdens, pievienojiet pus tējkaroti dzeramās sodas, nostādiniet 1 stundu. Kamēr vēl uzlējums nav pavisam atdzisis, liek to pie acīm komprešu veidā.
Ilgstoši strādājot slikti ventilētās telpās arī pavājinās redze un priekšmeti sāk migloties. Tas ir tādēļ, ka acis izjūt skābekļa badu. Vienkārša telpu vēdināšana palīdzēs gan acīm, gan arī visam ķermenim justies labāk.

Gluži kā viss ķermenis ir jāvingrina un jāizkustina, tāpat tas ir jādara arī ar acīm. Regulāri acu vingrinājumi var būtiski uzlabot redzes asumu. Vingrinājumus vēlams veikt 1-2 reizes dienā pa 3-5 minūtēm. Dažas sekundes koncentrējiet skatienu uz tuviem priekšmetiem, tūlīt pēc tam uz tāliem. Atkārtojiet to vairākas reizes. Pēc tam groziet acis uz vienu un otru pusi, kā arī uz augšu un leju. Šādi vingrinājumi attīsta acs muskulatūru, un redze ar laiku uzlabojas.

Lai mūsu acis redz skaistu pasauli un pasaule redz skaistas mūsu acis!
0
Feed