Ko nozīmē mošanās naktī vienmēr noteiktā laikā?

Ko nozīmē mošanās naktī vienmēr noteiktā laikā?

Jo vairāk mēs izprotam savu ķermeni un tā valodu, jo vairāk varam apzināties, ko tas cenšas mums pateikt. Nereti cilvēki sūdzas par miega traucējumiem, kas izpaužas kā mošanās naktī noteiktā laika periodā, kam bieži seko nespēja no jauna iemigt. Iespējams, ka arī šis ir veids, kā ķermenis cenšas nodot mums kādu ziņu.

Ķīnas tradicionālā medicīna skaidro, ka organisma fizioloģiskās norises ietekmē cilvēka enerģētiskā sistēma. Tā, savukārt, ir pakārtota Ķermeņa Pulkstenim. Enerģija plūst pa dažādiem meridiāniem mūsu organismā atkarībā no dienas laika.

Meridiāni ir kā kanāli, kas nogādā enerģiju dažādiem orgāniem, tādējādi nodrošinot tiem dzīvību, kustību, vitalitāti un līdzsvarotu, veselīgu aktivitāti. Tomēr reizēm arī šajos kanālos var izveidoties nosprostojumi, kas būtiski apgrūtina un traucē enerģijas plūsmu. Līdz ar to noteiktās zonās enerģija var stagnēt vai arī pieplūst par daudz. Tas arī var būt lielais traucēklis, kas modina no miega. Balstoties uz zināšanām Ķīnas tradicionālajā medicīnā, ir iespējams secināt, ka, mošanās naktī apmēram vienā un tajā pašā laikā, var liecināt par kāda meridiāna enerģijas disbalansu, līdz ar to arī iespējamas problēmas ar to saistītajā orgānā.

Zemāk minēti atmošanās laika periodi un ar to saistītais meridiāns. Katrs meridiāns ir atbildīgs ne tikai par noteiktām organisma funkcijām un audiem, par kuru problēmām var liecināt mošanās naktī, bet arī par kādu no emocionālajām jomām. Arī noteiktās emocijas attiecīgajā laika periodā var pastiprināties un celt augšā no miega.

Atmošanās starp 21:00-23:00 – Trīskāršā sildītāja meridiāns.
Trīskāršā sildītāja meridiāns ir atbildīgs par organisma endokrīno sistēmu, imūnsistēmu un vispārējo līdzsvaru organismā. Visbūtiskāk no sekrēcijas dziedzeriem tas ietekmē tieši virsnieru darbību, kas ir arī organisma “stresa orgāns”. Līdz ar to, ja cilvēkam šajā laikā ir grūtības iemigt, tas var liecināt par pastiprinātu organisma stresa līmeni un iespējams neapzinātu, bet patstāvīgu “Fight or Flight” stāvokli. Šajā laikā var traucēt arī pastiprinātas domas par dažādām satraucošām situācijām, kas liek justies vēl nedrošāk. Ja organismā ir kādi saaukstēšanās simptomi, tad šajā laika posmā tie var pastiprināties, jo papildus enerģija tiek piegādāta imūnsistēmai.

Atmošanās starp 23:00 – 1:00 – Žultspūšļa meridiāns.
Šajā meridiānā enerģija nereti tiek nosprostota, ja cilvēks ir pārāk kritisks un nosodošs pret sevi un apkārtējiem. Vilšanās kādā no tuviniekiem var īpaši ietekmēt miegu šajā laika posmā. Tai pat laikā žultspūslis ir atbildīgs par tauku noārdīšanos ķermenī, līdz ar to, ja tiek uzņemts pārāk trekns ēdiens, tas var apgrūtināt tā darbību un ietekmēt arī atbilstošā meridiāna enerģijas plūdumu. Šādā gadījumā nepieciešams piedomāt arī pie savas diētas, īpaši vakaros pirms gulēšanas.

Atmošanās starp 01:00 – 3:00 – Aknu meridiāns.
Šis ir viens no biežākajiem laika periodiem naktī, kad nākas uzmosties no miega, jo šajā laikā visaktīvākais ir aknu meridiāns. Tas ir atbildīgs par ļoti daudzām ķermeņa funkcijām, tai skaitā gremošanu, attīrīšanu no toksīniem un stresa, endokrīno regulāciju u.c. Enerģijas nosprostojumi šajā meridiānā var liecināt arī par dusmām, spriedzi, vainas sajūtu un naidu. Tāpat arī dažāda veida dusmas un aizvainojums šajā laikā var izpausties visspēcīgāk.

Atmošanās starp 3:00 – 5:00 – Plaušu meridiāns.
Šis ir laika posms, kad plaušas saņem visvairāk enerģijas un tiek attīrītas un sagatavotas nākamajai dienai. Pilnvērtīgai elpošanai nepieciešama spēja atslābināties, un, mošanās šajā laikā naktī, var liecināt, ka ir grūtības ikdienā ļauties lietām un pārāk nesaspringt par tām. Tai pat laikā no emocijām šis meridiāns ir atbildīgs par skumjām un pārdzīvojumiem. Ja pēdējā laikā ir bijuši daudz skumīgi pārdzīvojumi, arī tie var sākt modināt augšā šajā laika periodā.

Atmošanās starp 5:00 – 7:00 – Resnās zarnas meridiāns.
Resnās zarnas meridiāns simbolizē ķermenī spēju atbrīvoties un palaist vaļā. Tas attiecas gan uz dažādiem emocionāliem pārdzīvojumiem, gan cilvēkiem, gan situācijām. Līdz ar to nosprostojums šajā meridiānā var liecināt, ka ir grūtības dzīvē kaut ko atlaist, piemēram, vainas sajūtu vai kādu aizvainojumu. Tas var radīt arī emocionālu ierobežotības sajūtu. Resnā zarna ir atbildīga arī par ķermeņa attīrīšanu un gremošanas sistēmas toksisko pārpalikumu izvadīšanu. Līdz ar to arī traucējumi šajā jomā var modināt cilvēku ātrāk augšā.
0
Feed